Екран — найбільш важлива і, на жаль, найбільш хрупка частина планшета. Незважаючи на те, що дисплеї всіх сучасних планшетів мають протиударне покриття, при серйозному падінні на тверду поверхню вони неминуче виходять з ладу, і єдине, що лишається нещасливому власнику, — платити сервісному центру для заміни екрану від половини до трьох четвертей вартості нового пристрою. Не кажучи вже про те, що при тривалому використанні дисплей часто вкривається дрібними подряпинами і потертостями. Особливу небезпеку при цьому являють собою нешкыдливі на перший погляд пісчинки: кілька пісчинок, що потрапляють під кришку захисного чохла під час вашої відпустки біля моря, можуть залишати на дисплеї тонкі, але дуже неприємні подряпинки, які заважають використанню планшета і псують зовнішній вигляд.
Виробники аксесуарів для планшетів і смартфонів постійно шукають способи захисту екрана від подряпин і пошкоджень при падіннях. Довгі роки єдиним засобом захисту дисплея була захисна пленка. Тонкий лист прозорого пластику тримався на екрані за допомогою силіконового клею або просто за рахунок статичної електрики. Захисну плівку, особливо недорогу, було дуже складно наклеїти, часто під нею утворювалися повітряні бульбашки. Вона досить легко затиралася і швидко втрачала прозорість. Тактильні відчуття також були далеко не найкращими: палець рухався по поверхні плівки набагато гірше, ніж по екрану без неї. На щастя, відносно недавно було знайдено набагато більш досконале, ефективне і просте у використанні рішення. Мова йде, звісно, про захисне скло для планшета.
Протектор екрана із загартованого скла з кожного погляду кращий за пластикову плівку. По-перше, захисне скло має дивовижну твердість — воно не дряпається навіть гострими металевими предметами. По-друге, воно здатне реально допомогти при падінні: захисне скло для планшета поглинає велику частину енергії удару, і хоча само воно при цьому розтріскується, екран під ним найчастіше залишається неушкодженим. По-третє, наклеїти захисне скло набагато простіше, ніж плівку. Достатньо лише знайти непильне приміщення, гарненько протерти екран планшета, серветками що входять в комплект, зняти захисну пленку, відкриваючи клейку сторону скла, правильно прикласти скло до дисплею, суміщуючи отвори з тими елементами, для яких вони призначені, і легенько притиснути в центрі. Далі захисне стекло ляже саме. Якщо під ним при цьому все ж утворилися повітряні бульбашки, перевірте, чи не потрапив під скло пил. Якщо все же потрапив, це можна спробувати виправити. У комплект входять наліпки, що дозволяють припідняти приклеєне скло та видалити порошинки.